اقساط 

این سیستم امکان را برای شما فراهم می آورد تا بتوانید فروش اقساطی داشته باشید. سیستم بصورت اتوماتیک سایر کارها از قبیل چاپ دفترچه اقساط ، تاریخ سر رسید اقساط ، پیگیری اقساط معوقه و ... را انجام می دهد.

شما می توانید برای هر فرد تا چندین مورد قسط بندی انجام دهید. که برای هر مورد شماره ای توسط سیستم اختصاص می یابد تا بتوانید پیگیری های لازم را انجام دهید.

در صورتی که قسط قبلی تسویه حساب نشده باشد و شما بخواهید قسط بندی جدیدی را انجام دهید پیامی از سوی سیستم مبنی بر تمام نشدن اقساط قبلی به شما داده خواهد شد ودر صورت تأیید ، قسط بندی جدید را انجام می دهد. 

 فیلم راهنمای قسمت اقساط از طریق لینک زیر قابل مشاهده است:

https://www.aparat.com/v/Ja82o

 قسط بندی

مانده حساب اشخاصی که به شما بدهکار هستند را می توانید قسط بندی کنید. جهت اینکار از منوی اقساط قسط بندی را انتخاب کنید. پس از وارد شدن به فرم قسط بندی کد مشتری را وارد کنید. در صورتی که کد مشتری را نمی دانید روی دکمه    کلیک کرده و از لیست، شخص مورد نظر را انتخاب کنید. پس از آن مانده حساب وی نمایش داده می شود. 

 

 

 

 در صورتی که شخص هنوز اقساط قبلی اش تمام نشده باشد اخطاری به شما داده می شود. مبلغی که می خواهید قسط بندی شود را وارد کنید در صورتی که بخواهید کل مبلغ را قسط بندی کنید در قسمت مبلغ قسط بندی کلیک نمایید و کلید F2”   “  را بزنید. سپس با کلید  “Tab”   به آیتم بعدی بروید وتعداد اقساط را وارد کرده، در صورتی که بخواهید می توانید مبلغ کارمزد و یا درصد آن را هم تعیین کنید. فاصله اقساط می تواند ماهیانه ویا روزانه باشد. یکی از آنها را انتخاب و تاریخ اولین قسط را مشخص کنید. در صورتی که مبلغ قسط بندی خرد باشد مبلغ خرد را در اولین قسط دریافت کنید تا باقی مانده اقساط روند باشد. این اطلاعات در پایین صفحه به شما نمایش داده می شود. در پایان روی دکمه ثبت کلیک تا اطلاعات ثبت شود پس از ثبت شماره قسط بندی به کاربر نمایش داده می شود. در هنگام ثبت سؤالی مبنی بر چاپ شدن دفترچه اقساط سؤال خواهد شد. در صورت نیاز دکمه بلی را انتخاب تا دفترچه اقساط چاپ شود.    

 

اگر از فرم خارج نشوید با زدن دکمه دفترچه قسط لیست دفترچه اقساط ایجاد شده را می توانید ببینید و چاپ بگیرید ، با استفاده از دکمه چاپ لیست می توانید لیست اقساط پرداخت نشده مشتری را مشاهده نمایید.

تغییر قسط بندی 

برای تغییر اطلاعات قسط بندی یک مشتری، دکمه تغییر را کلیک نمایید و کد قسط بندی را در قسمت کد قسط بندی وارد نموده و کلید  “Tab”  را انتخاب نمایید. 

 

 

حذف اقساط 

به منظور حذف هر یک از اقساط از مسیر اقساط / لیست اقساط وارد لیست کلیه اقساط شوید و قسط مورد نظر را انتخاب و کلید حذف را کلیک نمایید.

دریافت اقساط 

جهت دریافت اقساط از منوی اقساط، دریافت اقساط را انتخاب کنید. از قسمت کد قسط بر روی دکمه    کلیک کرده ، از لیستی که ظاهر می شود کد اقساط مورد نظر را انتخاب کنید. پس از انتخاب، اطلاعات اقساط به شما نمایش داده می شود. شما فقط باید تعداد اقساطی را که دریافت کرده اید را وارد کنید اگر بیشتر از یک قسط دریافت کرده اید،آن تعداد را وارد کرده و در نهایت روی دکمه ثبت کلیک کنید. در صورتی که شخص باقی مانده اقساط را تسویه کرد،گزینه تسویه حساب را تیک دار کنید و روی دکمه ثبت کلیک کنید.

تذکر : با انجام عملیات دریافت اقساط، مبلغ قسط به حساب صندوق کاربر ثبت کننده می رود و موجودی صندوق  به اندازه مبلغ قسط افزایش می یابد.

توجه داشته باشید که دریافت اقساط بصورت نقدی انجام می شود و اگر بصورت غیرنقدی دریافت کردید، باید بعد از انجام عملیات دریافت اقساط از قسمت دریافت/ پرداخت ادامه عملیات را ثبت کنید(شامل : چک و یا واریز به بانک).

 

 

 

 گزارش اقساط  

از قسمت اقساط / گزارش اقساط گزارش هایی قرار داده شده که به توضیح هر یک می پردازیم .

 لیست اقساط معوقه 

لیست اقساطی که از زمان پرداخت آن ها گذشته باشد.

لیست اقساط مشتری 

لیست کل اقساط یک مشتری خاص را می توان گرفت.

 لیست اقساط پرداخت نشده مشتری  

 لیست اقساط پرداخت نشده یک مشتری را می توان  گرفت.

 لیست اقساط پرداخت نشده  

لیست کل اقساط پرداخت نشده را می توان گزارش گرفت.

 

 لیست کلی اقساط  

لیست کل اقساط تعریف شده را می توان در این گزارش مشاهده کرد.

رؤیت گردش وام   

اطلاعاتی از اقساط مشخص شده برای یک مشتری و پرداختی های آنها را نشان می دهد.