بانک ها 

سیستم این امکان را فراهم می کند که کنترل کامل بر روی بانکها داشته باشید. فرم لیست بانک ها در تصویر زیر قابل مشاهده است:

 

فیلم راهنمای قسمت بانک ها از طریق لینک زیر قابل مشاهده است:

https://www.aparat.com/v/V0t2y

اضافه کردن بانک

جهت این کار ابتدا از منوی بانک ها گزینه بانکها را انتخاب کنید (همچنین از میانبر آن بر روی  صفحه می توانید استفاده کنید). پس از ورود به لیست بانکها روی دکمه ایجاد کلیک کنید. فرم ورود مشخصات بانک باز می شود. اطلاعات درخواستی را تکمیل کنید و روی دکمه ایجاد کلیک کنید.

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، در فرم لیست بانک ها از دکمه های تغییر و حذف می توانید بانک مورد نظر را تغییر و یا حذف نمایید.

 

 

 

 

تذکر : نام بانک و شماره حساب را حتماً وارد کنید.

نوع دسته چک : اگر می خواهید که توسط سیستم روی دسته چک خود چاپ کنید. باید در قسمت نوع دسته چک، فرمت دسته چک خود را انتخاب کنید. اگر این گزینه خالی است به این دلیل است که تنظیمات چاپ چک را که در قسمت  تنظیمات چک چاپ شرح داده شده است را انجام نداده اید.

مبلغ افتتاحیه: در صورتی که دوره جاری سیستم اولین دوره ای است که در برنامه تعریف شده است و انتقال مانده ها از دوره های قبلی طی سند اختتامیه و افتتاحیه صورت نگرفته است باید مانده اول دوره این بانک در این قسمت وارد شود.

تنظیمات کدینگ : در این قسمت تنظیمات کدینگ عملیاتی که بانک تحت تأثیر آن قرار می گیرد انجام می شود.

 

 تغییر دادن مشخصات بانک

پس از ورود به لیست بانکها، بانک مورد نظررا انتخاب و روی دکمه تغییر کلیک کنید تا فرم مشخصات بانک باز شود سپس اطلاعاتی را که می خواهید تغییر داده و روی دکمه ثبت کلیک کنید.

 غیر فعال کردن بانک 

در صورتی که پس از مدتی دیگر از بانکی استفاده نمی کنید به راحتی می توانید حساب بانک را غیر فعال نمایید. برای این کار کافی است بانک مورد نظر را انتخاب کرده سپس دکمه تغییر را کلیک کنید تا فرم مشخصات بانک باز شود، سپس با برداشتن تیک فعال / غیر فعال، بانک غیر فعال می شود.

توجه داشته باشید هر زمان که دوباره به بانک احتیاج داشتید با گذاشتن تیک فعال / غیر فعال، بانک مورد نظر فعال می شود.   

 حذف بانک

پس از ورود به لیست بانکها ، بانک مورد نظر را انتخاب و روی دکمه حذف کلیک کنید. در جواب سؤال «آیا اطلاعات حذف شود؟» گزینه بله را انتخاب کنید. با این کار آیتم انتخاب شده حذف خواهد شد.  

توجه : با حذف بانک کلیه کدینگ هایی که به همراه ایجاد بانک ایجاد شده اند حذف خواهند شد تنها در صورتی که بانک گردش حساب نداشته باشد می توانید آن را حذف نمایید.

 رؤیت گردش بانک 

جهت رؤیت گردش و یا تیک دارکردن صورتحساب بانک با سیستم بدین شیوه عمل کنید که:

ابتدا وارد لیست بانک ها شده و آیتم مورد نظر را انتخاب کنید و روی دکمه رؤیت گردش کلیک کرده تا فرم تعیین محدوده گزارش باز شود. سپس محدوده تاریخی گزارش را وارد نمایید.

در صورتی که محدوده گزارش از ابتدا تا انتهای ماه خاصی می باشد بر روی دکمه    کلیک کرده و ماه مورد نظر را انتخاب نمایید. با این کار سیستم محدوده تاریخ را از ابتدا تا انتهای ماه در نظر می گیرد، با انتخاب دکمه ت گزارش را مشاهده نمایید، فرم گردش حساب را در تصویر زیر مشاهده می کنید.

 

 

 انجام عملیات مخصوص بانک 

شما می توانید عملیات ورود و خروج از بانک را  از این طریق نیز انجام دهید. مزیت این روش این است که دیگر نیازی به انتخاب کردن بانک از لیست نخواهید داشت.

جهت این کار کافی است ابتدا بانک مورد نظر را انتخاب و از منوی عملیات، عملیاتی که مایل به انجام آن هستید را انتخاب کنید.

نحوه ثبت عملیات واریز به بانک و برداشت از بانک در سیستم دریافت / پرداخت قسمت های   واریز  کردن مبلغ صندوق به بانک و  واریز کردن مبلغ از بانک به صندوق، و پرداخت چک و تعریف دسته چک نیز به ترتیب در سیستم چک در قسمتهای  پرداخت چک و  دسته چک توضیح داده شده است. 

 

تذکر:

 جهت واریز به بانک در فیلد "واریز به بانک" ابتدا باید مبلغ وارد شود سپس دکمه ... فعال می گردد.

-      واریز به بانک از صندوق فقط از طریق عملیات دریافت امکان پذیر است که بهتر است از منوی بانک ها / واریز به بانک انجام شود.

-     بهتر است عملیات واریز و برداشت اینترنتی از طریق فرم دریافت / پرداخت انجام شود نه از قسمت چک ها.

-       موجودی حساب ها در لیست بانک ها فقط در صورتی قابل رؤیت می باشد که کاربر جاری دسترسی مربوطه را داشته باشد.

 تیک حساب در قسمت  تیک حساب به تفصیل شرح داده شده است.

 

گزارش های مخصوص بانک خاص

اگر می خواهید که گزارشهای بانکی محدود به بانک مورد نظر باشد بهترین گزینه این است که از گزارشات مخصوص بانک در لیست بانکها استفاده کنید. بدین منظور کافی است وارد لیست بانکها شده و بانک مورد نظر را انتخاب و از منوی گزارشات، گزارش مورد نظر را کلیک کنید.

از گزارشهایی که می توانید در این قسمت تهیه کنید:

§         لیست کلی اسناد پرداختنی  

§         لیست دسته چک 

§         اسناد پرداختی واگذار شده 

§         اسناد پرداختی پاس شده 

§         اسناد پرداختی بلامحل 

§         لیست چک های در جریان وصول 

  (در بخش سرجمع نوع اسناد توضیحات بیشتر داده شده است)

 

موجودی بانک ها

این قسمت گزارشی در خصوص لیست بانک ها و موجودی فعلی آنها را نمایش می دهد که نمونه آن در تصویر زیر قایل مشاهده است: